- Pracownia Nowoczesnego Budownictwa Inżynieryjnego - Pomiary parametrów mikroklimatu wewnętrznego -

Oferujemy kompleksowe dokumentacje techniczne w zakresie instalacji sanitarnych oraz projektów wielobranżowych, począwszy od koncepcji i programów funkcjonalno-użytkowych, po projekty budowlane i wykonawcze inwestycji. Dodatkowo biuro Flowent świadczy usługi w zakresie pomiarów parametrów mikroklimatu wewnętrznego w pomieszczeniach. Specjalizujemy się w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Wykonujemy także projekty instalacji specjalistycznych, przemysłowych, medycznych i nietypowych.

Do każdego problemu pochodzimy indywidualnie i rozpatrujemy go pod każdym kątem. W przypadku złożonych problemów opracowujemy opinie techniczne, pomiary lub złożone analizy w celu osiągnięcia wysokich wymogów i standardów m.in. klasyfikację pyłową i mikrobiologiczną pomieszczeń specjalistycznych czy analizy techniczno-ekonomiczne. 

Tworzymy młody i dynamicznie rozwijający się zespół, podchodzący profesjonalnie do każdego problemu projektowego w oparciu o nowoczesne rozwiązania techniczne oraz nowatorskie narzędzia pracy. 

Wszelkie dokumentacje powstają w myśl obowiązujących przepisów prawa, norm i wiedzy technicznej. Z uwagi na ograniczenia polskich przepisów i norm szczególnie w specjalistycznych opracowaniach, dokumentacje powstają w oparciu o zagraniczne wytyczne m.in. niemieckie (DIN, VDI), francuskie (NF) czy angielskie (BS, HTM), co pozwala na profesjonalne i nowatorskie opracowanie dokumentacji technicznych. Korzystamy z nowoczesnego oprogramowania oraz niekonwencjonalnych programów komputerowych wspomagających projektowanie inżynierskie.

Poza tym oferujemy kompleksowe opracowanie dokumentacji we wszystkich wymaganych branżach, pełniąc tym samym pełną koordynację całego zespołu projektowego w jednym miejscu.

Podejmiemy się każdego problemu projektowego i podejdziemy do niego z pełnym profesjonalizmem i wiedzą inżynierską. Im trudniejszym problem projektowy tym większe jest dla nas wyzwanie.

Obecnie działamy na terenie całego kraju oraz krajów Unii Europejskiej.

 

Biuro projektowe FLOWENT to Pracownia Nowoczesnego Budownictwa Inżynieryjnego i Pomiarów Parametrów Mikroklimatu Wewnętrznego, założone i kierowane od 2015 roku przez mgr inż. Łukasza Barnaś. Projektanta posiadającego pełne uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, wpisanego do Centralnego Rejestru Charakterystyki Energetycznej Budynków prowadzonego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, jako uprawniony do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej oraz do kontroli systemu ogrzewania lub systemu klimatyzacji. Absolwent Inżynierii Środowiska na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Od wielu lat związany był z  jednym z największych biur projektowych na terenie Bydgoszczy, Biurem Usług Inwestycyjnych "PROJEKT", w którym opracowywał dokumentacje projektowe dużych inwestycji na terenie całej Polski m.in. Zakład Medycyny Sądowej w Warszawie, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, Komenda Głównej Policji w Warszawie, Soda Polska CIECH S.A. oraz wiele innych. 

Pracujemy na urządzeniach: